Strona główna » STREFA RODZICA

STREFA RODZICA

Drogi Rodzicu,

Jeśli mówią Ci coś postaci Pompona, Świetlika czy Wróżki, to Kraina Świetlików zagościła już pewnie w życiu a może i w sercu Twojej pociechy. Jeśli nie znasz jeszcze tych sympatycznych bohaterów, to być może usłyszysz o nich niebawem, gdy Świetlikowa Brama zostanie ponownie otwarta.

Kraina Świetlików to projekt profilaktyczny i edukacyjny, realizowany przez nasze Stowarzyszenie w partnerstwie z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz w ramach dotacji Fundacji Auchan na rzecz młodzieży.

Już od dwóch lat zapraszamy dzieci sosnowieckich przedszkoli i szkół podstawowych do wspólnej podróży przez Krainę, dzięki której uczą się one nazywać i rozpoznawać swoje emocje i wyrażać je w sposób społecznie akceptowany. W bezpiecznej formie oswajają się z trudnymi przeżyciami, które mogą zagościć w ich życiu, takimi jak: poczucie zagubienia, wstydu, potrzeba pomocy oraz uczą się znajdować rozwiązania dla sytuacji trudnych, mogących rodzić lęk czy poczucie bezradności.

Celem pośrednim naszego projektu jest profilaktyka przemocy – im bardziej bowiem jest się świadomym i dojrzałym, tym lepiej rozpoznaje się przemoc i adekwatnej na to rozpoznanie reaguje. W związku z tym program ten jest programem o celu długoterminowym, chociaż oczywiście efekty mogą być widoczne już w trakcie pracy.

Proponujemy dzieciom bardzo bezpieczną i atrakcyjną formę zajęć poprzez grę, zabawę a przede wszystkim zanurzenie się w opowieści o Krainie, jej bohaterach i spotykających ich przygodach.

Zachęcamy Cię, Drogi Rodzicu do uczestnictwa z nami w tej cudownej podróży:

• Weź udział w warsztatach umiejętności wychowawczych organizowanych przez naszych specjalistów: pedagogów, psychologów i psychoterapeutów – szczegóły na naszej stronie i pod adresem mailowym: szkolenia@moc-wparcia.pl;

• Zabierz swoją pociechę na spacer, podczas którego możesz natrafić na jedno z organizowanych przez nas wydarzeń i happeningów;

• Skontaktuj się z nami, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko doświadcza przemocy, albo natrafiacie na inne trudności, z którymi czujesz, że niedostatecznie sobie radzisz (kliknij);

• Jeśli masz pytania związane z udziałem Twojego dziecka w projekcie i chciałabyś/chciałbyś wiedzieć więcej, również zapraszamy do kontaktu.

Poniżej przedstawiamy krótką dokumentację fotograficzną, dotyczącą Krainy – jest to jedynie wycinek z bardzo bogatych zbiorów – więcej znajdziecie na naszym facebookowych profilach:

F: Kraina Świetlików (kliknij)
F: Stowarzyszenie Moc Wsparcia (kliknij)